Om OFYR Classic 100 PRO
PRO-versionen av OFYR Classic 100 har samma matlagningsegenskaper och cortenstål-look som standardmodellen — men adderar mobilitet genom hjul och ett snyggt handtag i teakträ. Det gör att du enkelt kan flytta grillen mellan altan, terrass, gräsmatta eller till förvaring inomhus mellan säsonger.
Det här ingår och tillval
- Handtag i teakträ — naturligt material som åldras vackert
- Hjul — flytta enkelt grillen
- Soft Cover ingår — vi rekommenderar alltid användning av överdraget när grillen inte används
Teknisk specifikation
| Yttermått (B×D×H) | 100 × 100 × 101 cm |
| Diameter platta | 100 cm |
| Basdimension | 100 cm |
| Matlagningsyta | 0,55 m² |
| Vikt – platta | 55 kg |
| Material – bas | Cortenstål |
| Handtag | Teakträ |
| Mobilitet | Hjul |
| Bränsle | Ved |
| Ingår | Soft Cover |





