Om OFYR Classic 75
Denna modell inkluderar en 5-delad bas, vilket gör OFYR 75 Corten mycket lättare jämfört med andra matlagningsenheter och mycket enkel att montera hemma. Den är också utrustad med Airflow Plate, en revolutionerande innovation inom vedeldad matlagning. Detta system förbättrar vedens bränsleeffektivitet och minimerar rökbildning, vilket garanterar en trevlig och bekväm matlagningsupplevelse.
Tillbehör för grillentusiaster
För grillentusiaster finns det inget som slår att grilla utomhus. OFYR Grill Round 75 är ett oumbärligt tillbehör som tar din grillning till nästa nivå. Grillgallret placeras på perfekt höjd ovanför elden, vilket säkerställer jämn värmefördelning för stora köttstycken, fisk och grönsaker. Den skapar också en säker och stabil matlagningsyta för kastruller och pannor, vilket gör det möjligt att tillaga alla typer av rätter.
Höj stämningen vid dina sammankomster, skapa kulinariska mästerverk och njut av stunderna med denna matlagningsenhet och grill.
Teknisk specifikation
| Yttermått (B×D×H) | 40 × 40 × 77 cm |
| Diameter platta | 74 cm |
| Basdimension | 74 cm |
| Matlagningsyta | 0,33 m² |
| Total vikt | 54,5 kg |
| Vikt – bas | 20 kg |
| Vikt – platta | 24 kg |
| Vikt – kon | 8 kg |
| Material – kon | Cortenstål |
| Material – bas | Cortenstål |
| Material – matlagningsplatta | Svart stål |
| Bränsle | Ved |
| Funktioner | 5-delad bas (lätt montage), Airflow Plate |







